DBYC flags150x26

DOC'S DASH SEPT 26TH

Doc's Dash 15 results for web

DBYC flags150x26

BART'S BASH SEPT 20TH

DBYC RESULTS
Name
Skipper
Boat
SN
Phone
Start
Finish
ET
HKPN
CT
Pos
Div A










Aegean
James Oliver
Oceanis 400
2091
9773 4914
11:10
13:02.05
1:52.05
977
1:54.43
1
Boadecia
Peter Hodson
Hanse 400
138925
6259 9556
11:10
13:02.42
1:52.42
955
1:58.01
2
Emocean 2
Chris Allan
Swan 55
2131
9011 6798
DNS
-
-
903
-
-
Kaptain Blaubar
Stephan Fillip
Azuree 40FC
2361
9152 9977
11:10
13:12.25
2:02.25
968
2:06.28
5
Lola
Neale Nowosads.
Oceanis 45
141369
9130 6297
11:10
13:14.00
2:04.00
995
2:04.37
3
Zhulu
Lindsay Pickles
Bavaria Vision 46
2281
9668 8321
11:10
13:14.15
2:04.15
992
2:05.15
4
Div B










Rosemary
Paolo Alviera
Ericson 32
32005
9526 7697
11:05
13:25.53
2:20.53
1026
2:17.10
1
Square Bear
Ben Wilson
Seawind 11.6
2338
9776 1031
11:05
14:34.25
3:29.25
1167
2:59.26
2
Xakanaxa
Roger Wilkinson
Bavaria 42
2280
6605 3437
11:05
DNF
-
1042
-
-

DBYC AND LBC OVERALL RESULTS


Boat
Skipper
Type
Start
Finish
ET
HKPN
CT
Pos
344
Tom Nunan
Viper F16
11:30
12:42.28
1:12:.28
677
1:47.03
1
1487
Steve Devlin
Infusion F18
11:30
12:4231
1:12.31
675
1:47.25
2
Aegean
James Oliver
Oceanis 400
11:10
13:02.05
1:52.05
977
1:54.43
3
Boadecia
Peter Hodson
Hanse 400
11:10
13:02.42
1:52.42
955
1:58.01
4
43
Cindy Cheung
Nacra F16
11:30
12:50.50
1:20.50
677
1:59.23
5
1443
Aaron Metz
Infusion F18
11:30
12:50.47
1:20.47
675
1:59.40
6
300
James Branch
C2 F18
11:30
12:52.13
1:22.13
675
2:01.48
7
78
Cathy Lam
Shadow
11:25
12:58.11
1:33.11
755
2:03.25
8
Lola
Neale Nowosads.
Oceanis 45
11:10
13:14.00
2:04.00
995
2:04.37
9
Zhulu
Lindsay Pickles
Bavaria Vision 46
11:10
13:14.15
2:04.15
992
2:05.15
10
7619
Joseph Shieih
Dart 18
11:25
13:12.00
1:47.00
851
2:05.44
11
Kaptain BlaubarStephan Fillip
Azuree 40FC
11:10
13:12.25
2:02.25
968
2:06.28
12
7180
Lienhard Beuchi
Dart 18
11:25
13:14,23
1:49.23
824
2:12.45
13
4211
Mike Rowlands
Dart 18
11:25
13:14.28
1:49.28
824
2:12.51
14
44
Andy Keith
Nacra F16
11:30
13:00.00
1:30.00
677
2:12.56
15
Rosemary
Paolo Alviera
Ericson 32
11:05
13:25.53
2:20.53
1026
2:17.10
16
2093
Jakob Mikalis
Tiger F18
11:30
13:10.45
1:40.45
675
2:29.16
17
111488
Henrik Brokmeyer
Hobie 16
11:25
13:26.05
2:01.05
807
2:30.02
18
644
Angsar Brockmeyer
Nacra F18
11:30
13:11.50
1:41.50
675
2:30.51
19
4355
Steve Metz
Nacra 500
11:25
13:33.50
2:08.50
755
2:50.38
20
112888
Johnnie Yuen
Hobie 16
11:25
13:49.47
2:24.47
807
2:59.25
21
Square Bear
Ben Wilson
Seawind 11.6
11:05
14:34.25
3:29.25
1167
2:59.26
22
Xakanaxa
Roger Wilkinson
Bavaria 46
11:05
DNF
-
1043
-
23


DBYC flags150x26

DB REGATTA 2015

Regatta 2015 DBYCweb_results
LBC Results

DBYC flags150x26

LAMMA CRUISE 16TH MAY 2015

HKPN
1st Legs 11
2nd Speedy Gonzales
3rd Sapphire

Racer Legs 11
Cruiser Lola
Sports Speedy
Special Mention Overtime

DBYC flags150x26

ROUND LANATU RACE RESULTS APRIL 18TH

.pdf version of results available here:-

Round_Lantau_2015_resultsSM

DBYC flags150x26

DRAG RACING RESULTS FEB 7TH

Pictures from the race can be found here:-

And on the Club Flickr archives here:-

DragRace_Results_2015